Dizilerde Rol Alabilmek İçin Ne Yapmalıyım

 

Dizilerde ya da filmlerde oyuncu olabilmek artık son dönemlerin popüler mesleklerinden bir tanesi sayılmaktadır. Gençlerin büyük çoğunluğu kendilerini ekranlarda görebilmek için büyük şehirlerde yer alan ajansların önlerinde neredeyse kamp kurmaktadırlar.

Dizi ya da sinema oyuncu olmak için eskiden olduğu kadar dönemimizde zor da sayılmamaktadır. Önemli olan kural işini zevkle ve tutkuyla yapıyor olabilmektir. İzleyiciye kendisini sevdirebilen kişiler fiziksel özellikleri öne sürülmeden ekranlarda yerini almayı başarabilmektedir. Mankenlik olayı her ne kadar daha zor olsa da sinema oyuncularının ya da dizi oyuncularının da bir o kadar karşılaşmış olduğu zorluklar olabilmektedir. Bursa cast ajansı bu konuda sizlere yardımcı olabilecek yeterlilikteki ajanslardan bir tanesidirAsıl önemli olan ve de dikkat edilmesi gereken nokta izleyici ve de kişi arasında oluşabilecek olan elektriktir. Kişi işini olan tutkusunu ekranlara yansıtmayı başarabilirse verilen rolün çok ta büyük bir etkisi kalmayabilir. Bursa ajans başvuru ‘su yaparak kabiliyetinizi test etme yolları da bulabilirsiniz.

 

 

Bir dizide oynamak için ne yapmalıyım diye kişiler kendilerine ya da ajanslarda bulunmakta olan yetkililere sürekli sorular yöneltmektedirler. Asıl soru şu olmalı aslında ben bu tutkumu ve içimde yer alan oyunculuk aşkını dışa nasıl vurabilirim. Bu oyuncuların kendilerini izleyenlerine yansıtabilmeleri için en gerekli temel kurallardan bir tanesi sayılmalı ve de ajansa kayıt olabilmek için giden kişilerin bu yönde ilerlemesi gereklidir.

 

 

Bursa ajans başvuru formunun hazırlanması aşamasında ajans yetkilileri ile iyi bir şekilde diyaloğa girilmelidir. Ajans yetkilileri sizler için en doğru olanı ve de ajansa kayıt için gelmekte olan kişilerden istenilmekte olan kurallar dâhilinde soruları formlara eklemişler ve ileriye dönük olan çıkabilecek herhangi bir riskin önüne geçilebilmesini sağlamaktadırlar. Bursa cast ajansı ile yüzlerce kişi ya da kişiler vizyonlarda seyircilerin karşısına çıkabilmiştir. Sizlerin de o oyuncular kadar iyi birer oyuncu olabilmeniz yüzde seksenlik bir oranda sizin kabiliyetinize ve de tutkunuza bağlı kılınabilmektedir.Bir dizide oynamak için ne yapmalıyım soruları için her seferinde kendimize sorular yöneltmeli ve kendimizi oyunculuk konusunda eleştirmeliyiz. Her insan kendisinde bu tutkuyu ya da aşkı hemen göremeyebilir fakat gerçekten bir istek var ise bunu keşfetmek çok ta zaman almayacaktır.