Cast Ajansına Fotoğraf Çekimine Çağrılanlar Ne Yapmalı?

Cast ajansları oyunculuk ve modellik sektörlerinde prodüksiyon şirketlerinin ihtiyaç duydukları yeni yüzleri bulmaları için yardımcı olan firmalardır. Cast ajansları bu sektörlere yardım sağlayarak hem bu sektörlerin işlerini kolaylaştırmakta, hem de oyunculuk ve modellik sektörüne yeni yüzler kazandırmaktadır.

Bu sektörlerin içinde dahil olarak oyunculuk ya da modellik yapmak isteyen bir sürü aday bulunmaktadır. Bu adaylar genelde küçüklükten beri oyunculuk ya da modellik hayali kuran, kendilerini gelceğin parlayan bir yıldızı olarak gören adaylardır. Bu meslek gruplarıyla ilgilenmek isteyen adaylar, cast ajanslarına başvuruda bulunarak, kendileri için bir şans yaratmaya çalışırlar. Fakat cast ajanslarına başvuru yapan her adayın başvuru kabul edilmemektedir. Ajans başvuruları detaylı bir şekilde, profesyonel ekipler tarafından değerlendirilerek, uygun bulunanlar seçilmektedir. Başvuru yapan adayların birçoğunun başvurusu kabul edilmediği için büyük bir hayal kırıklığı yaşamakta ve bazıları defalarca başvuru yaparak yeni bir şans elde etmeye çalışmaktadır. Bazı adayların ise başvuruları kabul edilmekte, fotoğraf çekimine çağrılmakta fakat adaylar tarafından geri dönüş yapılmamaktadır. Bu geri dönüşün yapılmamasının en büyük sebeplerinden biri adayların kendine güvenmemeleridir. Eğer gerçekten oyuncu olma ya da modellik yapma hayali kuruyorsanız, kendinize güvenmeli ve fotoğraf çekimlerine katılmalısınız. Fotoğraf çekimleri, yapmak istediğiniz mesleğin temelini oluşturacak niteliktedir. Başvuru sürecindeki en önemli aşamalardan biridir. Bu aşamayı başarıyla tamamlayarak olumlu bir hale getirmek, tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Fotoğraf çekimine giderken sizin gibi sırada bekleyen yüzlerce aday olduğunu unutmamalı ve bu sebeple çekimlere hazırlıklı gitmelisiniz. Fotoğraf çekimlerine giderken kendiniz için uygun bir kıyafet seçmelisiniz. Seçtiğiniz kıyafet şık ve dikkat çeken bir kıyafet olmalıdır. Rahat olması da sizin açınızdan oldukça önemlidir. Kıyafetin yanı sıra saçınıza, makyajınıza ve ayakkabılarınıza da özen göstermeli ve birbiri ile uyum içinde olmalarına dikkat etmelisiniz. Çekimler sırasında sizden isteniler pozları başarılı bir şeklide vermeniz gerekmektedir. Elde edilen fotoğraflar, cast ajansı kataloglarında yayınlanarak yönetmen ve yapımcıların görmesi sağlanmaktadır.

Yani siz de oyunculuk ya da modellik hayali kurarak, cast ajansına başvuru yaptıysanız ve fotoğraf çekimlerine çağırıldıysanız kendinize güvenmeli ve çekimlere kesinlikle katılmalısınız.