İnternet Dizilerinde Nasıl Oyuncu Olunur?

Teknolojinin gelişmesi, internetin her yere sağladığı kolay ulaşım, sosyal medyaların hayatımıza girişi ile birlikte insanlar arasında ünlü olma, daha çok bilinme, daha çok tanınma arzusu insanları oyunculuk ajanslarına yönlendirmektedir. Bununla birlikte oyunculuk hayali olan, başka meslek gruplarında olup oyunculuk hayallerini ertelemiş olan ve oyunculuğu meslek haline getirmek isteyen kişilerin aklına gelen ilk soru nasıl oyuncu olurum? Sorusudur. Bu soru hem cevap olarak çok kolay olup hem de kişileri hayallerine bir adım daha yakın kılabilmektedir. Oyunculuk ajansları kişileri seçerken, eğitimli ya da eğitimsiz, uzun boylu ya da kısa boylu, şişman ya da zayıf, yaşlı ya da genç olmalarına bakmaksızın başvuruları değerlendirmeye almakta olup kişi portföyünde bulunmayan özelliklere sahip kişileri bünyelerine katmak isterler.

 

Bunun sebebi ise proje sahibi müşterilerin istedikleri nitelikleri taşıyacak oyuncu adaylarına sahip olmaktır. Bir ajansın ne kadar çok üyesi olursa bir proje de yer alacak oyuncu adayının şansı artar. Bu sebeple ajanslar kişi kataloglarının geniş olmasını arzu ederler. Bu sebeple oyuncu olmak isteyen kişilerin öncelikle internet üzerinden araştırma yaparak kendilerine en uygun olan oyunculuk ajansları arasından birini seçerek, seçtikleri oyunculuk ajanslarının siteleri üzerinden başvuru formu doldurarak olmak istedikleri projeler kapsamında ilk adımı atmış olurlar.

Başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin dikkatli olması gereken bazı hususlar mevcut olmak ile birlikte oyunculuk ajansları için doldurulan başvuru formlarında kişisel bilgiler kısmında yer alan bölüme kişilerin yaşadıkları yer, doğum tarihi gibi bilgilerini eklemeleri ve bu alanı mümkün olduğunca eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Bundan sonraki adımda ise iletişim bilgilerini doldururken güncel mail adresi ve ulaşılabilir bir telefon numarası eklenmelidir. Son adımda ise başvuru formu içerisine ekleyecekleri fotoğrafları ile başvurularını tamamlamış olacaklardır. Site içerisine ekleyecekleri fotoğraflarında yüzleri net seçilen ve site formatına uygun uzantılara sahip fotoğraflar yüklenmelidir. Başvuru formu değerlendirilmiş olup kabul edilen kişilerin ajanslarına giderek kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvurusu kabul edilmiş olup kayıt işlemleri gerçekleştirilmediği takdirde ajansın kayıtlı üyesi olarak anılmazlar.