Moda Haftalarının Düzenlenmesine Cast Ajansların Katkısı

Moda haftaları, kadın moda haftası ve erkek moda haftası olmak üzere ikiye ayrılıp birbirini takip edilen haftalarca düzenlenen, yaklaşık iki ay süren ve ilkbahar – yaz , sonbahar – kış sezonu olmak üzere senede iki kere düzenlenmekte olan büyük moda evleri ve tasarımcıların Modanın Başkenti sayılan en dikkat çekici, en büyük ve en önemli moda etkinliklerine sahip olmak için yarıştıkları, gelecek sezon ürünlerini tanıttıkları haftalardır. Bu haftalarda tanınmış, işinde zirveye çıkmış mankenlerin yanısıra ürünlerinin mankenlerden ön planda olmasını isteyen bu büyük moda evleri ve tasarımcıların yeni yüz arayışları için ilk başvurdukları mercii yine cast ajanslardır. Tanıtılacak ürünün rengi, deseni ve şekline göre belirledikleri ölçü ve standartlarda kişiler arayan bu müşteriler cast ajansların üyeleri arasından bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar.

Bunun için nitelik arayan firma veya tasarımcılar Bayan model ajans veya bay model ajanslarına başvururlar. Hayalinde model olmak isteyen kişilerin öncelikleri arasında bedenlerine iyi bakmaları ve ölçüleri ne olursa olsun sağlıklı, sıkı ve fit görünmeleri gerekmektedir. Bu ajanslara başvuru yapan kişilerin fotojenik bir simaya ve giydiklerini taşıyacak bir vücuda sahip olmaları için düzenli beslenme ve egzersiz destekleriyle vücutlarına özen göstermeleri gerekmektedir. Erkek modellerde genellikle uzun boy aranır ve erkek mankenlik ajansları için genellikle tercih sebebidir. Bayanlara bu şart koşulmaz ancak bazı projelerde uzun boylu olmanın avantajlarını görebilirler.

Düzenlenen moda haftalarında yer edinebilen modeller daha sonrasında bulundukları ülke için bir marka olurken, diğer projeler için de teklif alabilecek hatta ilk düşünülecek isim olma şansını yakalarlar. Bunun yanı sıra gösterecekleri başarılara bağlı olarak yurtdışından da birçok teklif alıp gelmek istedikleri konumu kendi seçme hakkını elde edebilirler.  Cast ajansı başvuru formu dolduran ve modellik hayali olan bireylerin. Boy, kilo ya da vücut ölçüleri standartlaştırılamadığı gibi görünüş olarak sıkı, fit ve sağlıklı aynı zamanda orantılı vücut hatlarına, küreselleşmek isteyenlerin ise ait oldukları toplumun keskin hatlarına sahip olmaması ayrıcalıklı olmalarını sağlayacaktır. Bu noktada kişilerin ajansların yönlendirmelerine bağlı olmaları onları bir adım önde tutar.

Kaynak:http://www.cocukoyuncuajansi.com/kadikoy-ajansimizda-manken-yetistiriyoruz