Müge Anlı ile Tatlı Sert’te Dün Yaşananlar

Ülkemizde birçok kanalda gündüz kuşağı programı adı altında programlar yayınlanmaktadır. Bu programların çoğu izleyiciler tarafından takip edilmekte ve bizlere eşlik etmektedir. Bu anlamda insanlar vakitlerini doldurmak için bu tarz programlarla zaman harcamakta ve günlerini geçirmektedirler. Daha çok erken saatlerde yayınlanan gündüz kuşağı programları kadın kitleleri tarafından izlenmektedir. Buna bağlı olarak ta bu programlarda kadın sağlığı, anne çocuk sağlığı, kadın şiddetleri, yardım kampanyaları, el işi becerileri gibi birçok konu işlenmektedir. Bu konular genel kesimden çok kadınlara hitap ettiği için gündüz programlarının izleyici kitlesi hanımlardır. Birçok formatla yayınlanan programlar bu anlamda kadınların günlük yaşamı içerisinde büyük önem taşımaktadır. Günlük hayatın monotonluğundan sıkılan seyirciler kendileri için bir mola vermek adına bu programlarla vakit harcamaktadırlar. Bu anlamda yapım şirketleri ve kanallar bu algıyı fark edip bu tarz programların formatını alarak yayına vermektedir. Bu programların formatları daha çok yurtdışı kaynaklı olup ülkemize uyarlanarak ekranlarda yerini almaktadır. Çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olan programlar yaklaşık iki buçuk üç saatlik yayınlarını sunucular eşliğinde devam ettirmektedirler.

Tüm bu formatlar farklı olarak 10 yıldır yayında olan ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ise yayınlandığı günden itibaren çok sevilmiş ve izleyicinin takdirini toplamıştır. Program format olarak kayıpları bulma, cinayet dosyalarını çözme gibi birçok içeriği kapsar. Aynı zamanda programda yardım kampanyaları, mağdur kadınlara destek, hastalara yardım gibi birçok sosyal sorumluluk projelerini de içermektedir.

Dün ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı her zaman olduğu gibi izleyicileri yine ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. Yaklaşık iki ayı bir süredir devam eden bir cinayet dosyası tüm ülkenin gündemine oturmuştur. Gelinleri tarafından öldürülen kaynana cinayetinde daha önce yayınlarda gelinler gözaltına alınmıştır. Ancak dün yayınlanan programda gözaltına alınan gelin Necla Demir ve Güladiye Demir, Necla’nın ağabeyi Hidayet Akyol adli kontrol kaydıyla serbest bırakılmıştır. Bu anlamda yıkılan aile gerçek katillerin dışarda gezdiğine dair şeyler söylemişlerdir. Aynı zamanda cinayetin ortaya çıkmasıyla aile dağılmış ve gelinlerle eşleri boşanma aşamasına gelmişlerdir.