Reklam Modeli Olmanın Yolları

Reklamlarda izlediğiniz oyunculardan daha güzel ve ürünü daha iyi tanıtacağınızı düşünüyorsanız; reklam modelliği ajansları sizler için kurulmuş olan ve reklamlarda rol sahibi olmanız için çalışan tek kurumdur. Reklam modelliği ajansları sizlerin başarılı bir model, manken ve hatta oyuncu olmanızı sağlayabilir. Bu gibi olayların şansa bağlı olduğunu söyleyerek, reklam modeli olmak için, bir çok deneyime ve bir çok fotoğraf çekimine ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ne kadar fazla fotoğrafınız ve oyuncu kimliğiniz farklı şehirlerdeki farklı oyunculuk ve reklamcılık ajanslarında bulunması sizin şans kat sayınızı oldukça artıracaktır.

 

Reklam modeli olma şartları ise, taleplerin artması ve firmaların yeni yüzler aramasıyla birlikte oldukça azaltılmıştır.
Bu şartların önceden daha zor olduğunu belirterek, sebebini açıklayalım. Eski zamanlarda oyunculuk sektöründe çok güzel ve orantılı bir yüze sahip olan insanların bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun televizyon ekranlarında görünecek kişilerin kusursuza yakın olması; izleyicilerin büyülenmesi ve oyuncuya hayranlık duymasıyla başlamıştır. Ancak gelişen teknoloji ve makyaj sektörünün ilerlemesiyle birlikte, hayatımıza giren animasyonlar bu oranı oldukça düşürmüştür. Yani siz, herhangi bir reklam filminde, stüdyo içerisinde çekilen reklamı, televizyonlarda sanki Everest Dağı’ nın zirvesindeymiş gibi lanse edilebilir. Bu gibi programlar başarılı program yazarları ve animasyon ekipleriyle gerçekleşir. Gelişen teknoloji istenilen yüzü de yaratabilir, bu gerçekleştiği zaman reklam filmi animasyon türüne dönüşür ve bu izleyicilerin ve tüketicinin isteyeceği bir şey değildir.

 
Reklam modeli olmak için, abartılı bir görüşüne ve güzelliğe sahip olmak zorunda değilsiniz. Ortalamanın üzerinde bir güzel yüze sahip olmanız ve yüzünüzde herhangi bir hastalık, yara, çizik, kesik, sivilce, iltihaplanma vs. olmadığı sürece, size uygun olan reklam filmlerinde oynayabilirsiniz. Reklam modeli olma şartları, normalden daha güzel görünen ellere ve ayaklara sahip olma kategorisine kadar indirilmiştir. Bu tarz reklam filmlerinde sadece ellerinizin ve ayaklarınızın çekileceği gerçeği de mevcuttur. Sizlerin ortalamadan güzel görünen elleri ve ayakları örneğin, oje reklamında gösterilebilir. Ancak firmanın aradığı yüz siz değil de başkası ise, bu sebepten ten renklerinizin uyuşmasıyla birlikte; sizin elleriniz ve ayaklarınız kadraja alınır. Daha sonra reklam ekibinin isteğine göre ünlü bir oyuncu ve ya model gelerek, reklamı yapılan ürünü tanıtabilir. Bu sayede, siz de bir model olarak, elleriniz ve ayaklarınız sayesinde kayda değer paralar kazanacaksınız.