Sahnelerde Yıldız Gibi Parlayabilmek

Oyuncu olabilmek için yola çıkan hemen hemen herkesin en çok hayalini kurmuş olduğu şeylerden bir tanesi de sahnede bir yıldız gibi parlamaktır. Oyunculuk adına öğretilmiş olan hemen hemen her şey de zaten bu yönde eğitimlerden oluşmasından dolayı oyuncu adaylarının da akıllarında yer alan en güzel hayal sahnede bir yıldız gibi parlama hayalleridir. Bunun sadece bir hayal olarak kalmaması ise oyuncu adayının elinde olan bir durumdur. Oyuncu adayının çalışarak başarı merdivenlerini tek tek çıkması ile yani azmetmesi ile hiç bir başarıyı kaçıramayacağını bilmesi gerekmektedir. Başarılı bir oyuncu olabilmenin yollarının zorlu olduğunu ilk olarak aklının bir köşesine kazıması gereken bir dip not olarak kalması ve en ufak bir aksaklıkta o dipnota bakarak yokuna devam etmesi gerekmektedir. Başarılı bir oyuncu oyunculuk hayatına ilk adım attığı andan itibaren hedeflemiş olduğu ve kendisini bu yolda her ne ile karşılaşırsa karşılaşsın bu zorlu sürece hazır olduğunu gösterebilecek şekilde hazır olması gerekmektedir.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını oyunculuk kurslarında yer alan usta öğreticilerinden defalarca kez duyan ve bunu kendilerine hedef edinen oyuncu adayları sadece oyunculuk hayatlarında değil sosyal hayatlarında da başarıyı yakalayabilecek olan bireyler olacaklardır. Oyunculuk hayatı ışıl ışıl renkli bir hayattır oyuncular kendilerini bu renkli hayata karşın da iyi bir şekilde hazırlamalıdırlar. Kesinlikle ama kesinlikle kendilerini ve duruşlarını bozmamalıdırlar. Oyunculuk mesleğinin sadece o ışıltılı hayatlardan ibaret olmadığını bilmeli ve kendisi bu doğrultuda hareket etmelidir.

Sahnelere adımının ilk attığı andan itibaren başarı yolunda koşmaya devam etmeli ve bu yolda kesinlikle diğer oyunculardan kendisini geri bırakmamalıdır. En gerekli temellerin alındığı kurs süresinde edinmiş olduğu bilgileri sürekli sürekli tekrar ederek bu bilgileri unutmak yerine üzerine yeni yepyeni bilgiler eklemelidir. Sahneye çıkmasından sonra kendisine karşı olan sorumluluğunun da artmış olduğunu görebilmelidir. Oyunculuk her ne kadar güzel bir meslek dalı olsa da bu konuda oyuncu adaylarına sert bir el olabilir. Oyunculukta asla geri planda kalınmaması gerektiğini bu şekilde gösterebilir.