Cast Direktörlerini Etkilemek İçin 5 İpucu

Cast ajanslarına internetten ilk başvuruyu yaparken tüm özlük bilgilerinizi doğru doldurmanız ve en uygun fotoğraflarınızı yüklemenizi öneririz. Oyunculuk ajansı için internetten yapacağınız bu ilk başvuru sizin ajans üzerinde ki ilk etkiyi bırakacak işlemdir. Güzel giyinilmiş olmayı ve kaliteli fotoğraflar yüklemenizde fayda var. Unutmayın, tüm bunlar direktörün üzerinde ilk izlenimi oluşturacaktır. Fotoğrafları çekerken iyi bir poz vermeyi unutmayın. Bu konuda tecrübeli değil iseniz daha önceden prova yapmanız ve deneme çekimleri yapmanızın faydası olacaktır.

İnternetten başvurunuzu gerçekleştirdikten kısa süre sonra ajansın merkez ofisine çağırılıp birebir görüşmeler gerçekleştirilecektir. Burada size birkaç prova yapmanız istenebilir. Ancak bu bir yetenek sınavı değildir. Cast ajansı yetenekli veya yeteneksiz tüm bireyleri kadrosuna dahil edebilir. Ancak hiçbir yeteneğiniz olmasa da çekingen davranmak yerine korkusuzca isteneni yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca duruma göre sizden tekrar fotoğraf çekinmeniz istenebilir bunlar genellikle internet sitelerinde kadroları belirtmek için kullanılır. Az önce söylediğimiz gibi korkusuzca poz vermeyi ve gülümsemeyi unutmayın.

Cast ajansından sizlere sunulan çoğu projeyi inceleyin ama asla yapamam demeyin. Bir oyuncunun birden çok farklı projelerde bulunması hem ajans tarafında hem de oyuncu tarafından sevinçle karşılanır ama bu normal olarak imkansızdır. Direktörlerin sunduğu projeleri değerlendirirken olumlu yaklaşmanızda fayda var.

Her zaman güler yüzlü ve bakımlı olun. Olaylara her daim pozitif yaklaşım kesin ve net çözümdür. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır misali her zaman pozitif yaklaşmak sizin yararınıza olacaktır. İletişim kurabilmenin en önemli unsurlarından birinin pozitif düşünce olduğunu unutmayın. Setlerde çalışmak ve sahne arkası karmaşası tam bir sabır meselesidir. Müşterinin cast hizmetinden memnuniyeti direktör ile sizin aranızdaki ilişkiyi yansıtır. İyi bir performans iyi bir kariyer başlangıcı demektir.

Oyuncu olmak istiyorsanız su gibi olmalı ve bulunduğunuz kabın şeklini almalısınız. Direktör ajansta her zaman uyum içinde çalışan bireyleri görmek ister. İlk safhalarda direktöre karşı vereceğiniz güven, direktör için ileri zamanlarda sorun teşkil etmeyeceğini belgelemiş olursunuz. Verdiğiniz her güven ve titizlikle yaptığınız her iş direktörün sizle çalışma isteğini kat kat arttıracaktır. Bu yüzden cast direktörüyle ilk iletişime geçişinizde, kendinize duyduğunuz güveni ve kendinize güvenmesi gerektiği hissini veriniz.

Kaynak: http://www.ajansogz.com/oyunculukta-cast-ajanslarinin-verdigi-egitimlerin-onemi/