Oyunculuk ve Dizi Film Ajanslarına Nasıl Başvurulur?

Televizyon sektörü genişledikçe her geçen gün ortaya yeni projeler de çıkmaktadır ve kimi zaman bu projeler ya özgün senaryolarla ortaya doğar kimi zaman da uyarlama olarak televizyonda ya da sinema perdesinde oynatılır. Bu sayede de her yeni projede ünlü oyuncuların yanında çeşitli baş rol, yan rol ve figüran arayışı da aynı oranda artmaktadır. Bu oyuncu açığını kapatmak için de yapım firmaları, oyuncu ajans kategorilerine ya da dizi film ajans kategorilerinde mevcut olan oyunculardan destek almaktadırlar.

Bu sayede de her geçen gün ortaya çıkan projelerde televizyon camiasında ya da beyaz perdede yeni yüzler yer almaktadır ve bu sayede cast ajansları, yapım şirketlerinin taleplerini karşılarken aynı zamanda ajanslarında yer alan kişilerin de kariyerlerini yeni bir doğrultuda geliştirmeye başlamaktadırlar. Dizi ya da film prodüksiyon şirketleri, bunun sonucunda da hem oyuncu ihtiyacını karşılamaktadır hem de aynı zamanda projelerinin sürdürülebilirliği açısından bakıldığında televizyon dünyasında ya da sinema sektöründe devamlılığını sürdürmektedir. Bu açıdan televizyon sektöründe ya da beyaz perdede yer alarak kariyer hedeflerini geliştirmek isteyen kişiler oyunculuk başvuru formlarını doldurabilirler. Bu satede de oyunculuk ajans kategorileri arasında yer alırken aynı zamanda dizi film ajanslarına da başvurarak dizi film ajans kategorileri arasında da boy gösterme şansları artabilir.

Oyunculuk başvuru formları genel olarak sizden bir takım bilgiler ister. Bu bilgiler arasında kişisel bilgileriniz bölümünde isim ve soyisim, yaşınız, mesleğiniz, medeni durumunuz, daha önce aldıysanız bir oyunculuk eğitiminiz, yer aldığınız projeler, fiziksel özellikleriniz, resimleriniz, videolarınız ve varsa bir showreel görüntünüz bu oyunculuk formlarını doldurmak için gerekli olan bilgiler vardır. Bu bilgilerin güncel ve doğru olması, oyunculuk ajanslarının size hızlı ve doğru bir biçimde ulaşmasına olanak sağlar. Ardından cast ajansları, sizi çeşitli görüşmelere davet eder ve bu görüşmeler olumlu geçtiği takdirde cast ajansları arasında düzenlenen kategoriler arasında yer alabilrsiniz. Böylece de hem çeşitli firmaların oyuncu açığını gidermiş olursunuz hem de kariyeriniz açısından önünüz açılmış olabilir.