Reklam Çekimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Günümüzde reklamlar, dizilerle birlikte bir bütün oluşturmaktadır. Artık insanlar, dizileri reklamsız düşünemez hale gelmiştir. Yiyeceklerin, içeceklerin, beyaz eşyaların, kıyafetlerin ve akılımıza gelebilecek her şeyin reklamı yapılmaktadır. Reklamların yapılma amacı, markaların kendi ürünlerini insanlara tanıtmak ve satışında artış elde etmektir. Bu sebeple markalar birbirleriyle bir rekabet içine girmiş olup, reklam üstüne reklam yapmaktadırlar.

Reklam çekimleri, markaların isteği üzerine ajanslar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Ürününün reklamını yapmak isteyen markalar, öncelikle nasıl bir reklam çekimi gerçekleştireceklerini düşünerek, bir reklam metni yazarlar. Daha sonra senaryoda rol olacak uygun kriterler de oyuncular aramaya başlarlar. Bu oyunculara cast ajansları kataloglarında rastlamaları mümkündür. Bu yüzden reklam çekimlerinde yer almak isteyen adaylar reklam ajanslarına başvuruda bulunabilirler. Oyuncu seçimi bu sektörde oldukça önemlidir. Reklam oyuncularının verilen role kendini adapte edip, oynadığı rolü insanlara doğru ve etkileyici bir şekilde yansıtması gerekir. Bu da basit gibi görünse de herkesin yapamayacağı ve yetenek isteyen bir iştir.  Bu markalar reklam oyuncularını seçtikten sonra çekim süreci başlar. Bu süreç bazen kısa bir zaman zarfında tamamlandığı gibi, bazen de uzun bir süreci kapsayabilmektedir. Bazı markalar reklam çekimlerinin yanı sıra katalog çekimi de gerçekleştirmektedir. Reklam çekimleri için markalar reklam ajanslarına ya da prodüksiyon şirketlerine ücret ödemektedirler. Bu ücret çekilen reklama göre değişiklik göstermektedir. Çok uygun fiyatlara reklam çekimi yapılabileceği gibi oldukça yüksek fiyatlara göre de reklam çekimleri yapılmaktadır. Bu fiyat, reklamı yapacağınız reklam ajansına ve reklamın profesyonelliğine göre belirlenir. Reklamınızda ünlü oyuncuların oynamasını talep ediyorsanız, kabul ettiği takdirde oynayacak ünlü oyuncular da fiyat talebinde bulunabilirler. Reklamın çekileceği yer ve zaman da oldukça önemli olup, genelde reklam ajansları tarafından belirlenmektedir.

Siz de reklam çekimlerinde ana karakteri canlandırmak ya da ufak rollerde yer almak istiyorsanız, reklam ajanslarına internet üzerinden başvuru da bulunabilirsiniz. Başvurunuz uygun bulunduğu takdirde sizinle iletişime en kısa zamanda geçilecektir. Reklam oyunculuğu ile başlayıp çok ileri seviyede oyunculuklara yönelebilirsiniz. Bu sayede reklam oyunculuğu sizin için yeni bir başlangıçta olabilir.